Uzmandan devasa Bitcoin tahmini

Obsidian Capital VC Fund’ın ortağı Arnie Hill, Bitcoin’in bu mevcut boğa döngüsünde 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşabileceğine inanıyor.

Arnie Hill: “Bitcoin fiyatı, 2017 yılındaki boğa koşusunu hatırlatıyor.”

Hill, Bitcoinist ile özel bir sohbette, son BTC fiyatındaki yükselişi ele aldı. Hill’e göre, şu anki eğilim,  Aralık 2017 döneminde tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Bitcoin ‘in daha da yükselebileceği anlamına geliyor. Obsidian Capital ortağı konuya yönelik şöyle yorum yaptı:

Bitcoin, 9.000 dolarlık fiyat işaretinde önemli bir direnç gördü. Bu borsalar arasındaki sipariş defterlerinin çok ince olması nedeniyle fonların ve kurumların düşük seviyelerde BTCbiriktirdiğini kanıtlıyor. BTC’nin fiyatı, 2017 yılındaki boğa koşusunu hatırlatan zaman diliminde ciddi artış gösterdi.

Yalnızca 2019’daki Bitcoin ile ilgili kurumsal benimsenme vakalarındaki artış göz önüne alındığında, bu daha olgun bir varlık haline gelen en üst düzey kripto para birimine artan bir ilgi olduğu anlamına gelebilir. Sektördeki paydaşların şimdiye kadar sunduğu fiyat trend yorumlarının çoğu, kurumsal yatırımcıların 1 Nisan’dan bu yana fiyat artışının gerisinde kaldığını gösteriyor.

Arnie Hill’e göre, analistler için en büyük sorun

Hill’e göre, analistler için sorun, şu andaki yükseliş için yeni fiyat olacak. Bitcoin başka bir parabolik ilerleme için hazırlanırken, lider kripto para birimi yeni bir ATH oluşturabilir. Bu olasılığa yorum yapan Hill, şunları söyledi:

David Puell tarafından geliştirilen Bitcoin Ortalama Dormancy Teorisi, fiyatın boğa/ayı eşiğini geçtiğini gösteriyor. Bu bana yeni bir döngünün tam anlamında olduğumuzu gösteriyor, soru şu anda çoğu insan için en iyinin ne olduğu?

6-7 bin doların ortasına kadar olası bir geri çekilmeye çok vurgu yapan Hill, BTC’nin önceki ATH’yi 19.800 doların üzerien çıkarması için çok az direnç olduğuna inanıyor. 2017 yılında BTC, üç hafta içinde 7.000 dolardan 20.000 dolara yükseldi.

Hill, Bitcoin’in 45.000 ila 55.000 dolar arasında bir fiyat bulabileceğini düşünüyor

Bu nedenle, kısa pozisyonlar için işlem yapan traber’lar, şu anda piyasayı kaplayan ezici bir yükseliş hissi göz önüne alındığında böyle bir yoruma bağlı kalabilir. Şu andaki momentum yükseliş eğilimi gösteriyor gibi görünüyor ve bu da Bitcoin short’larının bir dizi sıkışmada tasfiye edilmesi anlamına geliyor. Hill, gelecek 12 ila 18 ay içinde Bitcoin’in 45.000 ila 55.000 dolar arasında bir fiyat bulabileceğini düşünüyor. 

2020 halving’e kadar, toplam BTC arzı yaklaşık 18,4 milyon BTC olmalı, bu da piyasa değerini milyar dolar ile 1 trilyon dolar arasında tutacak. Altın, yaklaşık 7,5 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip. 1 trilyon doların üzerinde bir değere sahip olan Bitcoin pazarı, BTC’nin değer deposu (SoV) statüsünü kazanmasına neden olacak.

Bir Cevap Yazın