Merkezi Olmayan Gig Ekonomisine Öncülük Yapmak.

Gig Ekonomisine Genel Bakış
Upwork, Fiverr ve Freelancer gibi büyük gig ekonomisi oyuncuları tarafından serbest ticaretin yaygınlaşması, geleneksel 9-5 çalışma şeklinden daha sağlam ve bağımsız bir sözleşme sistemine geçiş olduğunu ortaya koyuyor. Bireylerin istedikleri zaman ve istedikleri yerde çalışarak, birden fazla kaynaktan gelir elde etmeleri daha yaygın hale gelmiştir. Örneğin 2017’de serbest çalışanlar ABD ekonomisine 1,4 trilyon dolar katkıda bulundu.

En büyük ikinci serbest çalışma ağı Upwork tarafından 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre, her üç Amerikalıdan birinin o yıl içerisinde bir serbest çalışma biçiminde yer aldığını açıkladı. Bunu perspektiften ifade etmek gerekirse, toplam ABD işgücünün yaklaşık% 33’ü 53 milyon işçiye eşitti. 2018 yılına gelindiğinde ise, bu rakam 2020 yılına kadar 60 milyona ulaştığı tahminiyle 56.7 milyon işçiye yükseldiği görüldü.

Bu ilginç gerçeklere rağmen, merkezileşmişgig ekonomisi birçok sorunla karşı karşıyadır; yüksek ücretlerden tutun müşterilerin fonlarını kaybetme ihtimaline kadar.

Yüksek ücretlerden bahsetmişken, Fiverr, Upwork ve diğerleri gibi merkezi platformlar siparişlerde %20 ücret alıyorlar. Örneğin, Fiverr’de 200$ değerinde bir sipariş aldığınızda, platform kendisi için 40$’ı tutar. Bu platformlardan bazıları hem alıcıları hem de satıcıları şarj ederek aşırıya kaçıyorlar.

Bu merkezi platformun, bir satıcının hesabını uyarı yapmadan kapattığı da olmuştur. Buna ek olarak, para, merkezi serbest çalışma platformlarında bir emanet içinde tutulur. Bu durum ise bilgisayar korsanları için bir bal küpünden ibarettir. Saldırı durumunda ise müşterilerin fonları kaybolabilir. Bir adım daha ileriye gidersek, şüpheli alıcılar bir iş teslim edildiğinde ödeme yapmamak için PayPal ile bir talepte bulunmaya karar verebilirler.

FYD Çözümü: Bir Platform ve Kripto Para Birimi
FYD, kendi başına taarruz yapmaya hazır geliştiricilerin ve tasarımcıların ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış, topluluk odaklı bir blockchain tabanlı serbest platformdur.

Platform, küresel teknolojide web geliştiricilerinden tutun mobil uygulamaya,DApp geliştiricilerine, grafik tasarımcılarına, yazılım mühendislerine, UX tasarımcılarına, video editörlerine, SEO uzmanlarına, içerik oluşturucularına ve dijital pazarlamacılara kadar tasarım ve pazarlama işinde herkes için mükemmel bir yer olarak kendini göstermiştir.

FYD, endüstrideki darboğazları ortadan kaldırarak, merkezi bir ekonomide işin gerçekleşme şeklini değiştirmektedir. Özel peertopeer platformu, serbest çalışanların oranlarını üçüncü tarafların müdahalesi olmadan belirlemelerini sağlar, böylece kazanç potansiyellerini en üst düzeye çıkarır.

Platform, işlemleri güvence altına almak için devrim niteliğinde bir emanet teknolojisi kullanır. Alıcılar ve satıcılar arasındaki müzakereler, fahiş ücret talep eden bir aracı partinin yokluğunda gerçekleşir. Mutabık kalınan şartlara ulaşıldığında, ağ, bir sipariş yerine getirilene kadar emaneti güvence altına almak için akıllı bir sözleşme kullanır.

Ağ, düşük işlem ücretleri ve yıldırım hızında işlemler sağlayan bir p2p kripto olan FYDcoin tarafından desteklenmektedir.

FYDcoin, kripto para birimlerine dahil olmak isteyenlerve serbest çalışanlar için daha az teknik ileçalışan serbest bir giriş kripto para birimidir. Madeni para, FYD platformunun (FYD dApp) varsayılan para birimi olmasının yanı sıra, merkezi olmayan bir değer deposu ve pasif gelir elde etmearacı olarak ta kullanılabiliyor. FYDcoin, ayrıcamasternode&stake yapılabilir bir madeni paradır. Transfer ücretleri ise neredeyse göz ardı edilebilecek kadar azdır.

Blok ödülü konusunda, blok ödüllerinin %70’i masternodlara, %20’si stakelere giderken, geri kalan %10’u ise bir geliştirme havuzuna yönlendirilir. Bir masternode çalıştırmak için 400.000 FYDcoin teminatı gerekmektedir.

Blockchain’in mevcut öncelikleri arasında ağ kararlılığı, görünürlük, likidite ve topluluk katılımı üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.Daha uzun vadeli hedefler arasında ise pazarlama çabalarının artırılması, masaüstü cüzdanında, mobil cüzdanında ve kripto-fiat ödeme ağ geçidinde çalışmalar yer alıyor.

Twitter — https://twitter.com/FydcoinO
Telegram — https://t.me/FYD_COIN
Discord — https://discord.gg/G4Kv4HR
Website — https://www.fydcoin.com/
Exchange — https://crex24.com/nl/exchange/FYD-BTC

Bir Cevap Yazın